Główna Księgowa / Główny Księgowy
Finanse i księgowość | Legnica

Dla naszego Klienta – międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży automotive poszukujemy Kandydata / Kandydatki na stanowisko:

Klient oferuje:
• umowę o pracę,
• wynagrodzenie: 16 000 – 20 000 brutto,
• samochód służbowy,
• pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, karta MultiSport, nauka języków obcych),
• pracę w międzynarodowym środowisku, firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, ze zdywersyfikowanym portfelem klientów.

Zakres zadań:
• prowadzenie pełnej księgowości spółki,
• terminowe sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE),
• sporządzanie sprawozdań finansowych oraz sprawozdań do GUS i NBP,
• opracowywanie i uaktualnianie polityki rachunkowości oraz planu kont,
• miesięczna kontrola sald kont księgowych,
• prowadzenie ewidencji środków trwałych,
• współpraca z innymi działami Spółki w zakresie dotyczącym księgowości i podatków,
• tworzenie raportów/zestawień na potrzeby zarządu i centrali w Niemczech,
• nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
• monitorowanie zmian w przepisach.

Klient oczekuje:
• wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse, rachunkowość),
• min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku głównej księgowej (w branży produkcyjnej),
• bardzo dobrą znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości, MSR oraz MSSF,
• dobrą znajomość MS Office i systemu ERP,
• umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
• samodzielność w działaniu, dobra organizacja pracy i dotrzymywanie ustalonych terminów,
• zdolności managerskie i umiejętność rozwijania zespołu,
• wysokie poczucie odpowiedzialności za podejmowane zadania,
• dobrą znajomość języka angielskiego (warunek konieczny),
• umiejętność podejmowania decyzji.